Yerleşim Planı…

Salonunuzun dekorasyonunu tasarlarken geçiş alanları, mekânın dışarı ile ilişkisi, manzarası, aldığı ışığı, odanın odak noktası gibi unsurları birlikte düşünerek yerleşimi planlayın. Eşyalar arasında minimum 30 cm boşluklar yaratabilirseniz odada sıkışıklık algısı oluşmayacaktır.

 

Faydalı Olabilecek Salon Dekorasyon Fikirleri

Duvar tasarımına katkı…

Duvar ve koltuk arasında aynı ebatlarda ince bir dresuar kullanarak koltukları bir miktar öne almayı düşünebilirsiniz.

Ferahlık algısı yaratmak için…

Ayakları görünen koltuk modelleri gün ışığını arttıran bir detay oluşturur. Alçak sırtlı koltuklar ışığı engellemeyeceğinden mekânı ferah gösterir.

Berjer tercih ederken…

Mekânda ferah ve geniş oturumu sağlamak adına iki berjer kullanmak yerine bir tane geniş bir koltuk ile bir okuma köşesi ya da hobi köşesi yaratmayı deneyebilirsiniz.

Dar yemek alanlarına alternatif çözümler…

Yemek masanızda sandalyelerin çoklu kalabalık etkisini azaltmak için kalın kumaşlardan döşenmiş bank tercih edebilirsiniz.

Orta sehpa…

Mekânı birleştiren önemli bir tasarım ögesi olduğundan; odanızı tasarlarken orta sehpa kullanımını göz ardı etmeyin.

Perdeler…

Perdelerinizi mümkün olduğu kadar yükseğe asmanız ve boyu uzun perdeler tercih etmeniz mekânı geniş gösterecektir.

Hayallerinizi Süsleyen Salon Dekorasyonu için Farklı noktalarda aydınlatma kullanımın Önemi…

Salonun farklı yerlerinde aydınlatmaya yer vermek ambiyansı kuvvetlendiren ve mekana şıklık katan bir detaydır. Tavanda ve duvarda kullanacağınız hareketli aydınlatmaları önceden planlamak size kolaylık sağlayacaktır.

Yemek alanı…

Yemek masasının üstündeki avize ya da sarkıtın ve yemek masasına paralel duvarın yemek bölümüyle birlikte ele alınması; yemek bölümünün tasarımının bütünlük göstermesini sağlayan en önemli unsurdur. Yemek alanını planlarken; tüm bu unsurlarla birlikte tasarım planlamak dekorasyonda bütünlüğü sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Çok daha fazla Oda tasarım veya iç dekorasyon fikirleri için siz de Fikiral Ev dekorasyon 3D mobil uygulamasını telefonunuza indirebilir veya diğer blog yazılarımıza göz atabilirsiniz. Stillerden, ipuçlarına ev dekorasyonu ve her türlü oda tasarımına ilişkin örneklere ulaşabilirsiniz..

Leave a Reply