Oda tasarlamaya başlamadan önce sevdiğiniz markaların mağaza showroomlarını keyifli bir gününüzde ziyaret edin. Alışveriş zorunluluğunuz olmadan sadece keyifli bir gezinti yapabilir ve size çarpıcı gelen görselleri ve tasarımları fotoğraflayabilirsiniz.

Hayalinizdeki Oda Tasarımı için İlham Alın!

Pinterest ve dergilerden yola çıkarak bir fotoğraf klasörü oluşturun. Albümünüzde yer alan fotoğrafları neden sevdiğinizi ve tercih ettiğinizi düşünün. Evinizde nasıl bir ambiyans hâkim olmasını arzu edersiniz? Kendinize bu soruyu sorun. Arzuladığınız stili evinizin her köşesinde yaşattığınızı hayal edin.

 

Günlük yaşam alışkanlıklarınızı gözden geçirerek, evde olduğunuz zaman dilimlerinde en çok hangi aktiviteleri yaptığınıza odaklanın. Keyif veren zaman dilimlerinizle ilgili öncelik sıralaması yapın.

 

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz konularla ilgili kararlarınız belirginleşmeye başladığında evinizde vurgulamak istediğiniz stil üzerine düşünmeye başlayabilirsiniz.

Özgün Stil Sahibi Olmak

Aslında her ev, tıpkı parmak izimiz gibi eşsizdir ve stili de kendine özgüdür. Kendiniz için oluşturduğunuz yaşam alanınız da sizin gibi eşsizdir ve her köşesinde sizi yansıtır. Yaşam alanınızı nasıl düzenlerseniz düzenleyin içinde kendinizi güvende ve huzurlu hissedebiliyorsanız ve size pozitif enerji katan etkiler yarattıysanız başardınız demektir.

Ama bazı durumlarda belirli stil kodları ile tasarlanmış mekanlar; görsel etkileri güçlü, baktığınızda “tam da size göre tasarımlar’ ’olabiliyor. İşte bu noktada, geçmişten günümüze süregelen belli başlı dekorasyon stillerinin izinden giderek yine size özel mekanları tasarlamanız çok daha kolay ve zevkli olabilir.

Çok daha fazla Oda tasarım veya iç dekorasyon fikirleri için siz de Fikiral Ev dekorasyon 3D mobil uygulamasını telefonunuza indirebilir veya diğer blog yazılarımıza göz atabilirsiniz. FikirAl uygulamamız ile hayalinizdeki yaşam alanını 3D çizimlerle oluşturma yolculuğunda birlikte büyük ve keyifli adımlar atmaya ne dersiniz?

Leave a Reply