YASTIKLAR…

Nötr renklerdeki koltuklarınızı farklı ölçülere sahip üçlü yastıklarla renklendirebilirsiniz. Mevsime ve modunuza göre farklı renk, desen ve dokulara sahip yastık kombinleri oluşturarak mekânın renklerini kolaylıkla yenileyebilirsiniz.

 

AKSESUAR DÜZENİ…

Aksesuarlarınızı yerleştirirken üçlü gruplama yapmak en iyi etkiyi yaratır. Geniş, orta, küçük ya da uzun, kısa ve yuvarlak gibi gruplamalar ideal olandır.

TEK RENGİN TONLARI…

Küçük mekânlarda tek rengin tonlarını yani; monokrom renk paletini tercih etmek mekânın daha geniş ve ferah algılanmasını sağlayacaktır. Birçoğumuz bunun sıkıcı olacağını düşünse de; sehpa yüzeyleri, aksesuarlar, bitkiler ve tekstillerdeki farklı dokularla yaşam alanlarımızda arzuladığımız enerji ve şıklığı fazlasıyla sağlama imkânı yakalarız.

Birden fazla rengi bir arada kullanmak isterseniz; kontrast renk paletinden faydalanabilirsiniz. Renk çemberinde sevdiğiniz rengin karşısında yer alan renk; doğru seçim olacaktır.

Evinizin genelinde harmoni yaratmak isterseniz; tüm mekânlarda aynı renk paletini farklı oranlarda kullanabilir, metal ve tekstilleri kullanarak aynı mekânda farklılık yaratabilirsiniz.

Dekorasyon tutkunları için çok daha fazla oda tasarlama fikileri, FikirAl Ev Dekorasyon 3D mobil uygulamamızın ilham al sayfalarında sizleri bekliyor… Durmayın, keşfedin!

Leave a Reply